Vücut tipine uygun elbise nasıl seçilir diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Her birimiz farklı vücut tiplerine sahibiz. Her elbise içerisinde mükemmel görünemeyiz. Fakar vücut tipinizi belirleyip size en uygun elbise modelinin ne olduğunu öğrenirseniz hem tarz hem çekici olmaya devam ederseniz. Bakın bakalım siz hangisisiniz?

Armut Vücut: Kalçalara doğru genişleyen bir vücudunuz varsa üstü dar, eteği kabarık elbiseler sizi iyi kamufle edecektir.

İnce Vücut: Pek çok kadının giymekte tereddüt edeceği kısa ve dar elbiseler tam size göre. Üzerinize tamamen yapışan modeller tercih edin.

Kalın Bel : Eğer beliniz vücudunuza göre kalında düşük belli modeller sizin için biçilmiş kaftan. Bel bölgesindeki fazlalığı örten bu modellerle retro tarzlara bürünebilirsiniz.

Kalın bacak: Bacaklarınız kusursuz olmasa bile orta boy etekler tercih edebilirsiniz. Asimetrik kesimlerde veya üst kısmı hareketli modellerle dikkati yukarı kaydırmanız yeterli.

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir.

Kum Saati Vücut: Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Havuç Vücut: Omuzlar geniş, ayak bilekleri ise ince. Bu durumda ayak bileklerinizin biraz üstünde biten ve omuzlarınızı örten düşük kollu bir elbise, muhteşem bir seçim olabilir.

İri Göğüslü Vücut: Öncelikle toparlayıcı özelliği olan sportif bir sütyenle görünümünüzü normalleştirin. Kalın askılı bir elbiseyle büyük göğüslerinizi daha kolay kamufle eder ve gün boyu rahat olursunuz.

Geniş Omuz: Eğer omuzlarınızın genişliği yüzücüleri aratmıyorsa bu senenin favorisi peplum elbiseleri tercih edin. Etek kısmındaki fırfırlar omuz genişliğinizi dengeleyecektir.

Kısa Bacak: Kısa bacaklı kadınlar uzun düz kesim, tek renk bir elbise üzerine takacakları bir kemerle bacaklarını uzun gösterebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ise kullanacağınız kemeri belinizin biraz üstünde tutmak.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü