Vücut tipine göre tulum nasıl seçilir diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Tek parça olması ve günü kurtarması açısından tulumlar çokça tercih edilir. Tulum kısayı uzun, uzunu ise daha uzun gösteren kurtarıcı bir kıyafettir. Ancak tulumlar kusur kapatmada da bir o kadar kötüdür. İster spor isterseniz de şık olabileceğiniz tek parça tulumunuz ile kombin yapmak bi o kadar da kolaydır.

Birkaç yılladır sıklıkla hayatımızda olan tulumlar farklı konsept ve zamanların kurtarıcı parçası konumundadır. İsterseniz spor ayakkabı ile spor bir hava verilebilir iterseniz de topuklu ayakkabı ile şık bir tarz oluşturabilirsiniz. Kısa, uzun, dar ve geniş olarak farklı formları olan tulumlar, gece veya gündüz şıklığını yakalamanız için vazgeçemeyeceğiniz bir parçadır.

Tulum kusurları acımasızca ortaya çıkaran bir kıyafettir. Ancak model ve desen olarak riske girilmediği sürece tulum giyinmek imkansız değildir. Yapılması gereken tulum modelleri arasında vücut tipine uygun modelin bulunmasıdır. Tulumlar hemen hemen her kumaştan denenmiş ve faklı bir hava yaratmış kıyafetlerdir.

  • Eğer minyon yapıda ve kısa boylu iseniz kesinlikle geniş paçalı ve büyük desenli tulumlar tercih etmeyin. Aksine paçası dar olan paça boyu bilek üstünde olan tulumlar tercih edilmelidir.
  • Düzgün fizikli ve uzun boylu kadınlar her tarz tulum hoş duracaktır. Ancak geniş paçalı ve biraz daha salaş modeller daha güzel duracaktır. Desenli tulumlarda uzun boylu kadınlarda oldukça hoş durur.
  • Vücut tipi kıvrımlı veya kilolu ise çok dar olmayan belden kemerli ve koyu renk tulumlar oldukça hoş duracaktır. Ancak bu vücut tiplerine sahip kadınların desenli tulum tercih etmemesi gerekir. Tek renk veya koyu renkler tercih edilebilir.
  • Atletik bir yapıya sahip kadınların daha geniş omuzları ve kaslı bir yapıya sahip olduklarından dolayı boyundan bağlamalı tulumlar oldukça hoş ve kadınsı duracaktır.
  • Siyah, düz ve desensiz tulumlar her ortamda ve her an giyilebilen tulumlardır. Bu tür tulumları giyinirken seçtiğiniz ayakkabı ve aksesuara göre şık veya spor bir tarz yakalayabilirsiniz.
  • Pileli ve drapeli tulumlar ofis şıklığı için oldukça uygundur. Ayrıca bu tarz tulumlarda nötr renkler her zaman daha avantajlı olacaktır.
  • Ceket veya kemerle tamamlanabilen tulumlar ile şıklığınıza şıklık katacaksınız. Ayrıca tulumunuzu kot ve derilerle de tamamlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Menü