Sporcu tayt takım Kocaeli, diye merak ediyorsanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Toplumdaki bilinç düzeyi arttıkça teknoloji ve spor da bir araya gelen kavramlardan ikisi oldu. Birçok spor dalı için farklı özelliklerde kıyafetler üretiliyor. Yaptığınız spora uygun bir kıyafet giymek, egzersiz performansınızı korumanıza yardımcı olur hatta sizin egzersizi yaparken daha rahat hareket edebilmenizi ve dolayısıyla keyif alabilmenizi sağlar. Bu sebeple hangi taytın hangi spora uygun olduğunu bilmelisiniz.

Eğer nefes alan ve rüzgarı fazla kesmeyen bir tayt modeli seçerseniz açık havada koşu antrenmanı yaparken üşüyebilirsiniz. Ayrıca %100 pamuk olan ürünler terin vücudunuza yapışmasına sebep olabilir. Yani koşu yaparken ince ve pamuklu taytları terih etmeniz iyi sonuçlar yaratmaz.

Yoga ile uğraşıyorsanız esneme kabiliyeti yüksek bir tayt giymeniz egzersiz sırasında rahat hareket edebilmeniz ve nefes alabilmeniz açısından çok önemlidir. Yoga yaparken elastik kumaşlardan yapılmış taytları tercih etmeniz gerekir.

Farklı sporlardan esinlenerek yazdığımız bu yazıda spor taytı seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı özellikleri sizler için tek tek sıralayalım:

  1. %100 pamuk ürünler tercih edilmemeli
  2. Nefes alan ve teri atabilen ürünler tercih edilmeli
  3. Kolay esneyebilen ancak formunu kaybetmeyen ürünler tercih edilmeli
  4. Aksesuar ve fermuarsız ürünler tercih edilmeli
  5. Kaymaz yapıda olan kumaşlar seçilmeli (özellikle pilates ve yoga için önemli)
  6. Hızlı kuruyabilmeli

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü