Kış mevsiminde moda renkler nelerdir diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Sonbahar-Kış renk trendleri çoğunluk olarak sadeliği yansıtsa da Londra Moda Haftası’nın renk paletiyle yüksek enerjili Mandalina Kırmızısı canlı bir kontrast olarak trendler arasında yerini aldı. Pantone tarafından “kışkırtıcı” olarak tanımlanan bu sıcak ve dinamik kırmızı tonu, sahip olduğu güçlü turuncu alt tonları ile canlı ve vahşi bir çizgiye sahip.

Mandalina Kırmızısı rengindeki rugan deri trençkot ile Preen by Thornton Bregazzi tasarımı Sovyet Femme Fatale ajanı hissi uyandırıyor. Diğer yandan Mandalina kırmızısının kışkırtıcı karakterine Burberry ise canlı gölge efektli pantolon-blazer kombiniyle daha farklı bir ifade katıyor.

Hem Londra Moda Haftası hem de New York Moda Haftası’nda öne çıkan renklerden bir diğeri Samba. Vahşi ve kışkırtıcı bir renk olarak karakterize edilen Mandalina Kırmızısının aksine Samba, daha olgun bir çizgiye sahip. Fakat kırmızının seksiliği Samba tonu ile karanlık ve derin bir havaya bürünerek şehvetli bir his uyandırıyor. Pantone’ye göre de Samba haz dolu ve şehvet uyandıran bir kırmızı olsa da diğer yandan olgun ve zarif bir duruşu temsil ediyor. Temsil ettiği bu karakterle Samba, 2020 renk trendleri arasında çok daha güçlü bir ifadeyi yansıtan bir renk olacak.

Ciddiyeti yansıtan kahverengiye eğilimi koyu kırmızı bir ton olan Yanık Kına, 2020-2021 Sonbahar/Kış renk trendleri arasında rahatlatıcı, sıcak ve zengin bir hissiyata sahip. Londra Moda Haftası’nda piyasaya sürülen bu renk Pantone’ye göre “içtenliği sofistike bir metanetle bir arada sunuyor”. Sonbahar için kusursuz bir renk olan Yanık Kına, dış giyim için özellikle deri ve süet gibi sonbaharı yansıtan malzemelerle yaratılan tasarımlarda büyüleyici bir gölge etkisine sahip.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü