Kaliteli Sweatshirt Çeşitleri Öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Kot Pantolon Nasıl Seçilir?

Pantolon türleri hakkında daha detaylı konuşmaya başlamadan önce temel kot pantolon modellerinden biraz bahsetmek isteriz. Kendinize yeni ve şık bir kot pantolon seçerken piyasada yer alan tüm markalarda 5 farklı tip kalıp olduğunu bilmeniz gerekir. Bu modelleri skinny fit, slim fit, regular/ straight/ Standard fit, relaxed fit ve loose fit olarak listeleyebiliriz. Vücut tipinize en uygun modeli seçmeniz için detayları aşağıda paylaşıyor olacağız. Günümüzde en çok tercih edilen ve sevilen kot pantolon modellerinin regular/straight fit ve slim fit olduğunu da hatırlatalım.

Kaliteli Sweatshirt Çeşitleri Hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Kot Pantolon Tipleri

Skinny Jean
  • Skinny Jean, son yıllarda kadınların sıklıkla günlük yaşamda kıyafet kombinelerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim stili. Kelime anlamı olarak Türkçeye “dar kot pantolon” olarak çevriliyor. Skinny jean’lerde kullanılan kumaşın özelliği tamamen sert kot kumaş şeklinde olmaması.
Regular Jean

Regular pantolon modelleri de oldukça popüler bir pantolon tipi. Regular Fit Jean pantolon türleri hakkında ilk olarak söyleyeceğimiz şey rahat olması. Rahat kullanım, kolay hareket edebilme imkânı tanıyan bir pantolon çeşididir. Bu modeller bel kısmından paça boyuna kadar normal kesim olarak tanımlanan modellerdir. Bu pantolon türleri genç ve orta kuşak tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Slim-Fit Jean

Slim-Fit veya slim pantolonlar, dar kalıp olarak bilinmektedir. Dar olmalarıyla beraber, skinny pantolonlar kadar vücudu sarmalamazlar. Günümüzde Jean ailesinin en çok tercih edilen kalıplarından biri olarak bilinir.

Relaxed Jean

Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlara verilen ad. Relaxed pantolonlar rahat kalıp olarak da isimlendirilir. Bol kesim pantolonların başladığı nokta olarak kabul edilirler ve oldukça konforlu hissettirirler.

Mom Jean

Mom Jean; anne pantolon anlamını taşır. Yüksek bel ve bol paça özelliğine sahip olan bu pantolonlar, son 2 senedir en çok tercih edilen pantolon türleri arasında dikkat çekiyor. Mom Jean modeller, spor ayakkabılarla şahane bir kombin fikri olabilir.

Boyfriend Jean

Çoğunlukla ince ve uzun boylu kişilerin tercih ettiği boyfriend pantolonlar, kombin bakımından en zor eşleştirilen pantolonlardan biri kabul edilir. Çünkü kalıbı itibariyle tamamen erkek pantolonlarını anımsatır.

Kaliteli Sweatshirt Çeşitleri i hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü