Erkekler için eşofman seçimi nasıl olmalıdır, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Günlük hayatta da spor yaparken de giyilebilecek en fonksiyonel ve rahat ürünlerden biri eşofman takımıdır. Eşofman takımı seçerken bazı unsurlara dikkat ederek karar vermek faydalı olacaktır. Spor yaparken özellikle hareketleri kısıtlamayan rahat bir eşofmana ihtiyacınız vardır. Bununla beraber bazı sağlık açısından önem taşıyan detaylar da göz önüne alınmalıdır. Doğru eşofman takımı nasıl seçilir?

Eşofman takımı bakarken birtakım kriterlere uygunluğunu kontrol etmeniz vücudunuz ve yaptığınız spor açısından olumlu bir sonuç verecektir. Eşofman seçerken şunlara dikkat edilmelidir:

  1. Eşofman Takımının Kumaşı

Eşofman kumaşı çok önemlidir; terletmeyen, hava alan ve sizi rahatsız etmeyen bir kumaştan üretilmiş olmasına özen gösterin. Kumaş bakteri üretmemeli, ıslaklık ve nem nedeniyle de sizi rahatsız etmemelidir.

  1. Çok Sıkı Eşofmanlar

Çok sıkı eşofmanlar sizin spor yaparken ya da hareket ederken kısıtlanmanıza yol açacaktır. Bu sebepten ötürü çok sıkı olan eşofmanlardansa içinde rahat hareket edebildiğiniz takımları seçin.

  1. Kaliteli Eşofman Takımları

Eşofman takımlarında genellikle görülen başlıca sorunlar çekme, diz çıkmaları ve buna benzer deformasyonlardır. Kaliteli markaların ürünlerinde ise dayanıklılık daha fazla olduğundan bu tip sorunlarla pek karşılaşılmamaktadır.

  1. Mevsime Uygun Eşofman Takımı

Yaz mevsiminde kadın ve erkek eşofman takımı kumaş olarak daha ince ve hava alan türden olmalıdır. Yaz aylarında kalın eşofmanlardan kaçınılmalıdır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü