Elbiseye uygun ayakkabı nasıl seçilir, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken ilk faktör, elbisenizi giymeyi planladığınız durumdur. Siyah kombin gerektiren resmi bir etkinlik mi yoksa arkadaşlarla sıradan bir akşam yemeği mi? Her iki durumda da ayakkabı seçiminiz etkilenecektir. Örneğin, 60’lar tarzı diz üstü botlarınızı, babanızın 60. doğum günü balosu için bir kokteyl elbisesiyle giymeyeceksiniz! Aynı şekilde, hızlı bir alışveriş gezisi için stiletto açık uçlu pırıltılı sandaletleriniz örme elbisenize tam olarak uygun olmaz. Ancak, diğer yol kesinlikle her durum için işe yarayacaktır.

Elbise ayakkabı kombini yaparken bilmeniz gereken şey, doğru mekan türü için ayakkabınızı elbisenizle eşleştirmekle ilgilidir. Genel bir kural olarak: açık uçlu bir kama veya sandalet, resmi bir elbise ile her zaman harika görünür. Aynı zamanda kapalı ayakkabılar veya botlar, gündelik bir kombin için idealdir.

Ayakkabılarınızın tonuna gelince, üç farklı seçeneğiniz var. Ayakkabılarınızı elbisenizle tam olarak eşleştirebilir, ayakkabılarınızı elbisenizle tamamlayabilir veya daha cüretkar, modaya uygun bir görünüm için tam bir kontrast elde edebilirsiniz.

Biz  sportif elbiseler duyduğunuzda, aklımıza tenis elbiseleri gibi modelleri geliyor. Ancak rahat ve farklı elbiseleri eşleştirerek spor bir tarz elde edebilirsiniz. Jean elbiseler, örgü elbiseler de olabilir. Yüksek topuklu bu elbiseler giymek için uygun olabilir ama ayakkabı tasarımı klasik olmamalı. Dolgu topuklar, platform sandalet, düz ayakkabı yada spor ayakkabı ile sportif bir elbise birleştirmek veya spor bir bir bir tarz yaratmak iyi bir fikirdir.

Günlük uzun elbiseler topuklu veya düz olsun, gündelik sandaletlerle daha iyi görünür. Oysa kısa, rahat elbiseler daha çok ayakkabı çeşidi ile kombinlenebilir. Bu durumlarda botlar, çizmeler, sandaletler ve hatta spor ayakkabıları ideal seçenek olabilir. Ayakkabı seçiminde havayı dikkate aldığınızdan emin olun. Sıcak yaz mevsiminde elbisenizle sandalet veya düz ayakkabı giyebilirsiniz. Ancak ayaklarınızın kızarmasını istemiyorsanız diz boyu çizme giyemezsiniz.

Günlük elbiseler  herhangi bir kadının gardırobunun önemli bir parçası olmuştur, kadınların gündelik kıyafetleri rahat ve güvenli hissetmesi için önemlidir. Ancak, yüksek topuklu ayakkabılar  kesinlikle yasaktır anlamına gelmez. Yüksek topuklu seçim ile rahat hissettiğinden emin isen onları giymek güzel olabilir. Eğer bir yüksek topuklu giymek istemiyorsanız mokasen, babet, terlik ve ayak bileğinde olan bot gibi düz ayakkabılar, mükemmel rahat ve güzel bir tarz olacaktır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü