Elbise renk uyumu , diye merak ediyorsanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Kıyafet kombinleri hazırlarken seçtiğiniz parçaların sadece tarz bakımından birbirine uygun olması yeterli değildir. Aynı zamanda bir renk uyumu da yakalamanız gerekiyor. Kadın giyimde renk uyumu yakalamanın sanıldığı kadar kolay olmadığını da belirtmek lazım… doğru kıyafetleri bir araya getirdiğinizde sadece seçtiğiniz bir aksesuar ile bile renk uyumu yakalayabilirsiniz. Fakat bu uyumdan kastımız aynı renkte kıyafetleri giymeniz değil!

Öncelikle ten renginize uygun olan renkleri taşıyan kıyafetleri tercih etmeniz gerekiyor. Renkler arasındaki uyumu biliyor olmanız durumunda bu başarıyı çok daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Açık ten rengine sahip olanlar en azından üst parçanın daha koyu tonlarda olmasına özen gösterebilir. Kuyu bir ten rengine sahip olanlar da seçimini açık renkte kıyafetlerden yana yapabilir. Bu sayede yüzünüzün solgun ve bitkin görünmesini de engellemiş olursunuz.

Bununla birlikte kombinlerde sıklıkla kullanılan siyah, beyaz ve gri tonlarının nötr tonlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu renk tonları aklınıza gelebilecek tüm renkler ile bir arada kullanılabilir. Dolayısıyla hazırladığınız kıyafet kombinlerinde baskın bir renk seçimi yapmak isterseniz bu rengi siyah, beyaz ya da gri ile tamamlayabilirsiniz. Ortaya harika bir renk uyumu çıkacağından hiç şüpheniz olmasın! Bununla birlikte sabahları kıyafet kombini hazırlamakta zorlanırsınız söz ettiğimiz bu altın kuralı hatırlayın.

Sarı, pembe, kırmızı ve turuncu tonları sıcak renk tonlarıdır. Mavi, yeşil, mor, lacivert ve turkuaz ise soğuk renk tonlarıdır. Sıcak ve soğuk renkleri bir arada kullanmak yerine bu iki gruptan birini tercih etmeniz ve seçtiğiniz rengi az önce sıraladığımız nötr bir renk tonu ile tamamlamanız harika bir kombin yapmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda kıyafetlerinizde üç renkten daha fazlasına yer vermeyin. Aksi halde göz yoran vena hoş bir görünüm sergileyen kıyafet kombini yapmış olursunuz. Kombinlerde renk uyumu yakalamanın en kolay yolu 2 farklı renk seçmek bu iki renkten birinin baskın olmasına izin vermektir. Bunu üçüncü bir renk ile vurgulayabilirsiniz. Bu üç renk bir arada şahane bir görünüm sergileyebilir.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü