Elbise kombinlerken nelere dikkat edilmelidir,  diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Doğru bir kombin yapmak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

1 ) Kişiliğinizi ön planda tutun: Elbise tercih ederken moda olması veya popüler bir akım olması dışında önemli olan diğer bir nokta tarzınız ve kişiliğinizdir. Elbise seçimlerini kişiliğinize göre yapmalı ve tarzınıza uygun olmayan elbiseleri tercih etmemelisiniz. Aksi durumda tarzınız olmayan bir elbiseyi gün boyu huzursuz bir şekilde üzerinizde taşımak zorunda kalabilirsiniz.

2 ) Elbiseyi giyeceğiniz yerin önemine göre tercihler yapın.  Özel bir geceye davetliyseniz, bir düğün veya nişan gecesine gidecekseniz veya bir arkadaş toplantısına gidecekseniz amacına uygun giyinin.

3 ) Elbiseleri bedeninize uygun olarak seçin. Elbise seçimi yaparken bedeninize uygun olması veya kilolu iseniz bel çevresini gizlemesi, basenleri göstermemesi çok önemlidir. Bu durumda yapacağınız kombin daha kolay olacak ve size daha fit gösterecektir. Eğer çok zayıfsanız biraz dökümlü giyinerek zayıf handikabını ortadan kaldırabilirsiniz. Bol paçalı pantolonlar, dökümlü etekler ve bol gömlekler bu konuda size yardımcı olacaktır.

4 ) Renk seçimleri: Yaşınıza ve tarzınıza uygun renkler tercih edin. Renk seçimleri sizin kişiliğinizi ortaya koyar. Bundan dolayı renk seçiminin mevsime ve havanın durumuna uygun olmasına özen göstermelisiniz.

5 ) Ayakkabı seçimi: Ayakkabılar çok önemlidir. Özellikle bayanlar açısından önemi o kadar fazladır ki kimi bayanların 100 çift ayakkabısı vardır. Bu nedenle ayakkabı tercihlerinizi dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Bir etek giyiyorsanız yüksek topuklu bir ayakkabı tercih etmeyin. Orta boy topuklu bir ayakkabı size daha şık gösterecektir. Bir keten veya kumaş pantolon giyiyorsanız yüksek topuk tercih edebilirsiniz. Kot pantolon tercih etmişseniz veya mini bir şort tercih etmişseniz spor ayakkabı sizi muhteşem gösterecektir.

 

6 ) Çanta ve aksesuar: Elbisenizi seçtikten sonra sıra çanta tercihine gelecektir. Elbisenizin şıklığını pekiştirecek ve beden yapınızla uyumlu olacak çantalar seçmelisiniz. Kilolu bir bayansanız mini çantalar tercih etmemeli ancak küçük ve şık çantaları kombine dâhil etmelisiniz. Eğer zayıf bir bayansanız saçaklı ve gösterişli bir çanta yerine sade bir el çantası veya sade bir askılı çanta sizi çok şık gösterecektir. Çanta seçimlerinde renk uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Çanta rengi deseni elbiseniz ve ayakkabınızın yanı sıra aksesuarlarınızla da uyumlu olmalıdır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü