Doğru pantolon boyu nedir,  diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Gündüzden geceye sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar hemen hemen her etkinliğe eşlik eden ve en çok kullanılan parça pantolondur. Öyle ki pantolon giymeyen bayan yok denecek kadar azdır.Gelelim doğru pantolon boyunaaa..

Herkesin boyu, hatta bacak boyu farklı olduğu için net bir ölçü vermek doğru olmayacaktır. Bu konuda özellikle pantolonu mağazadan alacaksan görevliden, evde ki bir pantolonunu değerlendireceksen terzinden yardım alabilirsin. Pantolonu alırken giydikten sonra mağaza da bir iki adım atarak normal hizaya gelmesini sağlamalısın.

Ölçü alınırken pantolonu çok fazla çekiştirmeden normal kullandığınız pantolon hizasında ölçü alınmasına izin vermelisin. Aksi halde zamanla beline oturduğunda ayakkabının üzerinde pantolon paçaları toplanmaya başlayacaktır.Günümüzün en ideal paça boyu kısa ve boyuna göre genişliğinin ayarlandığı paçalardır. Daha modern kısa kesimlerde daha dar ve daha kısa bir kesime sahip olmalıdır.  Biraz rahat biraz şık olmak istediğinde en ideal seçimin kesinlikle İtalyan kesim pantolonlardan yana olmalı..

Özellikle boyun kısa ise duble paça pantolonlardan ve kısa paça pantolon boylarından kaçınmanı öneririz. Hayır boyum uzun diyorsan duble paça pantolonun boyunu inceleyelim. Paçalara ağırlık eklemek amacıyla kısa paçalı pantolonların düz durmasını sağlamak amacıyla duble paçalar geliştirilmiştir.Kot pantolonlarda geniş paça pantolonlar tercih ediyorsan daha dökümlü paçalar giyebilirsin. Fakat slim fit veya skinny tipi dar paça kot pantolonlarda döküm yerine ayak bileği hizasında biten, ayakkabının hemen üzerinde olan paça boyunu tercih etmelisin.

Bu arada pantolon paçası bilek kısmında darsa, kanvas veya kot pantolon paçasını kıvırmak son dönemde gayet tarz olabilir, ancak paça genişse ve ayağınızda bot, çizme falan yoksa paçaları kıvırmak pek şık durmayacaktır.

Şimdi tercih yine sana kaldı.. Ama lütfen bileğinde paçanın fazlalıklarını taşımayı bırakın gerçekten hiç hoş bir görüntü olmuyor. Bırakın terzinize fazlalıkları almasına izin verin..

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü