Büstiyer nasıl kombinlenir  diye merak ediyosanız, sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Moda sektörünün belli başlı vazgeçilmez parçaları vardır. Bunlardan birisi de büstiyerdir ve uzun yıllardan beri farklı tarzlarda kadınlar tarafından tercih edilmiştir. İster punk ister gotik tarz olsun, büstiyer her birine ayrı bile güzellik katabilir. Elbette doğru kıyafetlerle kombinlenmesi ve vücuda uygun bir kalıpta olması gerekmektedir. En basitinden göğüs kısmını fazlasıyla sıkan bir büstiyer vücudun kesilmesine ve çirkin bir görüntü oluşmasına neden olacaktır.

Özellikle 2000’li yıllarla birlikte büstiyer gelinlikler, kabarık eteklerle birlikte en çok tercih edilen model olmuştur. Hatta birkaç ünlünün gelinlik modeli, günümüzde hala gelin adaylarına ilham vermektedir. Elbette büstiyerin doğru seçimi son derece önemlidir.Büstiyerler temelde bir korse olarak hayatımıza girmiştir. Eski filmlerde ince belli kadınlar sımsıkı giydikleri büstiyerleri ve kabarık etekleri ile dikkat çekmiştir. İnce bel modasının tüm şiddetiyle yaşandığı dönemlerde büstiyer şeklindeki korseler yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Antik dönemlere kadar giden büstiyer modası, 1920’lerde incecik belli kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Günümüzde ise korse amaçlı kullanımı dışında günlük hayattan düğünlere kadar birçok alanda tercih edilmektedir.

Büstiyerler günlük yaşam ya da özel gecelerde kombin tamamlayıcı olarak kullanılmasının yanı sıra, düğün ya da parti gibi davetlerde de rahatlıkla kombinlenerek kullanılabilir. Siyah deri bir büstiyer, bir kalem etek ya da siyah bir kumaş pantolonla kombinlendiğinde oldukça şık bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca kadife bir büstiyer de geniş bir mini etek ya da aynı kumaşa sahip bir etek ile kombin edildiğinde hem şık hem de çekici bir görünüm elde etmek mümkündür. Ayrıca spor şık bir kombin yakalamak için renkli ve spor bir büstiyer altına eşofman ya da tayt giyilebilir. Bu sayede gerek günlük yaşam gerekse spor yapılırken hareket kabiliyeti kısıtlanmadığından dolayı oldukça rahat hareket edilebilir.

Her kombininize uyum sağlayacak binlerce farklı tasarıma sahip model seçeneği bulunuyor. İster sokak tarzına uygun bir kombin yapın, ister klasikleştirin veya sporlaştırın. Farklı kumaş ve modelleriyle hemen her yere uyum sağlayabilirsiniz. Mesela bir davete katılacaksınız ve büstiyer kombini yapmak istiyorsunuz. Davet için siyah renkte bir büstiyer tercih edebilirsiniz. Mümkünse eğer destekli ve sütyen giymenizi gerektirmeyen modeller tercih edin. Altınıza kalem etek  veya siyah dar paça pantolon giyebilirsiniz. Üstünüze siyah veya gri renklerde bir ceket giyin ve son olarak stiletto ayakkabı ile görünümünüzü tamamlayın.Farklı ve şık modelleri sayesinde büstiyerler sadece iç çamaşırı olarak değil, stilinizin de bir tamamlayıcısı olarak görülüyor. Sabah uyandığınızda ofise uygun şekilde ceket ve pantolon ikilisini de kullanabilirsiniz .Günlük kıyafetlerinizi bile bir anda havasını değiştirebiliyor. Mesela beyaz basic bir tişörtle kombinleyerek dışarı çıkabilirsiniz. Ya da dilerseniz üzerine bir oduncu gömlekte tercih edebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış…

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü