Baskılı Crop Modelleri Hakkında bilgi almak için bizleri takip edin.

Vücut Tipi Nedir?

Vücut tipi her kişide farklılık gösterebilir. Her insan vücudunun artı ve eksi yönlerini bildiği takdirde vücut tipine uygun elbise modelleri seçebilir. Şık ve güzel görünmek için modayı takip etmek tabii ki önemlidir. Fakat daha da önemli bir husus vardır ki bu da vücut tipine göre giyinmektir.

Erkek vücut tipi de kadın vücut tipi de bilimsel olarak üç farklı şekildedir. Bunlar; endomorf, mezomorf ve ektomorftur.

Endomorf vücuda sahip kişiler genel olarak yuvarlak bir yapıdadır. Endomorf vücut tipine sahip kişiler genel olarak kısa boyludur.

Mezomorf vücut tipi atletik bir yapıya sahiptir. Mezomorf kas kazanımı için ideal atletik bir yapıdadır.

Ektomorf vücut ise en zayıf vücut tipidir. Ektomorf vücut tipine sahip kişiler “sıska” denilen bir görüntüye sahiptir.

Halk arasında ise vücut tipleri dört farklı şekilde isimlendirilmiştir. Peki, nedir bu vücut tipleri? (Armut vücut tipi, Elma vücut tipi, Dikdörtgen vücut şekli, Kum saati vücut tipi)

Baskılı Crop Modelleri Hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.

​Armut Vücut Tipi

Üst bedenin dar olup alt bedenin yani daha çok basenlerin geniş olmasıdır. Armut vücut tipinde omuzlar dar, bel ince olduğu için kıyafet seçimlerinde omuzları geniş gösterecek ceketler ve gömlekler tercih edilmelidir. Bu vücut tipinde kamufle edilmesi gereken yer kalçalardır. Elbise modelleri seçerken A kesim tercih edilirse güzel bir şekilde kalçaları kamufle edecektir.

​Elma Vücut Tipi

Dolgun ve büyük göğüsler, dar kalça ve geniş omuzlar bu vücut tipi tam olarak ifade eder. Bu vücut şeklinde dikkat edilmesi gereken bölge ise ince bacaklardır. Bu vücut tipinde kısa elbise modelleri en iyi seçim olacaktır. Üst bedende dökümlü kıyafetler seçerek dolgun ve büyük göğüsleri kamufle edebiliriz. Geniş omuzları ise koyu renk tercih ederek gizlenebilir.

​Dikdörtgen Vücut Şekli

Normal ölçülerdeki göğüsler, eşit genişlikteki kalçalar ve kıvrımsız bir bele sahiptir. Kıyafet tercih ederken dikkat edilmesi gereken bölge ise bel bölgesidir. Kemer gibi aksesuarlarla bel hattını ortaya çıkartabilirsiniz.

​Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipinde vurgulanacak yer bel çizgisidir. Kıyafet seçerken ise A kesim, yırtmaçlı elbiseleri tercih etmek doğru olacaktır. Bu vücut tipi genelde en çok bilinen vücut tipidir.

Baskılı Crop Modelleri Hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü